Houseboats Apartamenty na wodzie

Opublikowano: 12-02-2021

Wróć do spisu artykułów


Houseboats – Apartamenty na wodzie

Oryginalność na rynku nieruchomości niestandardowych. Domy na wodzie posadowione są na specjalnej platformie betonowej. Budowa domu stacjonującego na wodzie wymaga wyboru lekkich konstrukcji zazwyczaj są to domy szkieletowe. Standard życia nie odbiega normami od standardowych domów jednorodzinnych, może być zamieszkiwany sezonowo lub całorocznie.  Pływające domy to idealna propozycja dla wszystkich osób ceniących sobie oryginalność, bliskość natury a za razem aktywny wypoczynek.

 

Co przemawia za wybraniem budowy domu na wodzie, a nie standardowej formy domku jednorodzinnego postawionego na działce to fakt, iż do jego wniesienia nie potrzebujemy działki budowlanej ani pozwolenia na budowę, bowiem w świetle prawa budynek pływający  jest statkiem wodnym. Kolejnym plusem jest krótki czas wzniesienia domu nawet do 30 dni jeśli będziemy korzystać z prefabrykowanych systemów wznoszenia ścian lub też użyjemy do budowy kontenerów.

Houseboats są w pełni mobilne pomimo braku silnika transport domów na wodzie odbywa się za pomocą łodzi lub holowników.

Budynki stawiane na wodzie budzą niesamowity podziw, a ich oryginalność i nowoczesne zastosowania sprawiają, że są uznawane za luksus sam w sobie.

Oczywiście domy na wodzie nie słyną tylko z samych zalet, posiadają również wady, fakt, iż nie trzeba starać się o pozwolenie na budowę nie zwolni nas z formalności takich jak uzyskanie przyłączy mediów i prądu, a także zgody na budowę. Dodatkowo mieszkając w domu na wodzienie będziemy mogli uzyskać adresu.

The Floating Seahorse – najbardziej luksusowe pływające domy.

Sypialnia z widokiem na rafę, bajeczne widoki, jacuzzi, leżaki na pokładzie takie wille na wodzie spotkać można w Dubaju. Każda pływająca willa to ponad 4 tysiące metrów kwadratowych i 3 pokłady.

Natomiast polski już nie tak luksusowy odpowiednik znajduje się w Mielnie Domki HT Houseboats stacjonują na jeziorze Jamno tuż obok Bałtyku. Domki te są różnej wielkości.

dom

Mieszkaj Podróżuj Zarabiaj i Żyj

PlayaStreet.pl

 Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Akceptuję