Inwestycja jest realizowana na działce o powierzchni 1,72 ha zakupionej w 2011 od PKP przez dewelopera, słowacką firmę HB Reavis, za 171 mln zł. Nazwa Varso stanowi nawiązanie do łacińskiej nazwy Warszawy: Varsovia
Varso miał być piątym pod względem wysokości budynkiem w Europie i zarazem najwyższym na terytorium Unii Europejskiej.
Początkowo zakładano możliwość realizacji 130-metrowego wieżowca, jednak ostatecznie okazało się, że będzie mógł powstać większy obiekt. W skład Varso wejdą trzy budynki: 230-metrowa wieża główna (z ażurową iglicą 310-metrowa) oraz dwa wieżowce boczne o wysokości 90 i 81 m. Całkowita powierzchnia to ok. 140 tys. m², z czego 7 tys. m² ma stanowić powierzchnia handlowo-usługowa.
Na wysokości 230 metrów ma powstać ogólnodostępny odpłatnie taras z widokiem na panoramę Warszawy. Na 46 piętrze ma się znaleźć restauracja z panoramicznym widokiem na miasto. Wszystkie budynki będą ze sobą połączone na poziomie parterów, a cały kompleks będzie połączony z podziemną galerią dworca Warszawa Centralna. Pod obiektem znajdzie się czterokondygnacyjny parking dla ok. 1100 samochodów, 80 motocykli oraz 750 rowerów.
Jeśli prace będą przebiegały zgodnie z planem, Varso Tower zostanie oddany do użytku w pierwszym kwartale 2022 r.
Mieszkaj Podróżuj Zarabiaj i Żyj
PlayaStreet.pl