Dominikana - kultura, nieruchomości, plaże.

Opublikowano: 13-02-2024

Wróć do spisu artykułów


Dominikana to piękne miejsce o bogatej historii i kulturze.

 

Dominikana to fascynujące miejsce o bogatej i złożonej kulturze. Jej charakter wynika z wielu wpływów, w tym europejskich kolonizatorów, afrykańskich niewolników oraz tubylczych ludów, takich jak Taíno. Oto kilka aspektów kultury i obyczajów na Dominikanie:

 

  1. Muzyka: Duszą Dominikany jest merengue – muzyka i taniec o żywiołowym tempie, grana na bębnach, akordeonie i instrumentach klawiszowych. Bachata to inny styl taneczny, opowiadający emocjonalnie o smutku i zawiedzionej miłości. Miejscowy rap dominikański łączy elementy amerykańskie, merengue i salsę. Co roku organizowany jest Jazz Festival, na który zjeżdżają muzycy z całego świata.

 

  1. Karnawał: W lutym odbywają się karnawały we wszystkich większych miastach. Barwne, roztańczone pochody przemierzają ulice, a zabawa trwa przez wiele nocy. Gorąca kreolska muzyka i rytmiczne bębny nie pozwolą nikomu usiedzieć w miejscu. Najsłynniejsze karnawały odbywają się w Santo Domingo, Santiago i La Vega.
  1. Historia i mieszane korzenie: Dominikana to mieszanka kultur – od Arawaków (plemion Taino i Macories) osiedlających wyspę w III tysiącleciu p.n.e., przez Hiszpanów, Francuzów, aż po Amerykanów. Burzliwa historia tej części świata odbija się w lokalnej kulturze.

 

  1. Religia: Dominikana jest głównie katolicka, ale znajdziemy także protestantów, Żydów i wyznawców voodoo. Patronką Dominikany jest Matka Boska z Altagracii.
  1. Ludzie: Dominikańczycy są przyjaźni, ciepli i otwarci. Ich mentalność i sposób bycia tworzą unikalny charakter tego kraju.

Ciesz się pięknem Dominikany – zarówno jej plaż, jak i kultury! 

 

Kraj ten to raj dla miłośników plaż i turkusowych wód. Oto kilka z najpiękniejszych plaż, które warto odwiedzić na tej urokliwej wyspie:

Plaża Dorada w pobliżu Puerto Plata: Ta plaża na Wybrzeżu Bursztynowym jest ulubionym miejscem turystów. Znajdziesz tu świetnie przygotowane hotele, takie jak Playa Bachata Resort i Senator Puerto Plata Spa Resort, oferujące relaks na złocistym piasku, kąpiele w turkusowych wodach i widoki na pobliskie góry.

Playa Rincon – perełka Karaibów: Ta dzika i niemal nietknięta ręką człowieka plaża na Półwyspie Samana jest uznawana za jedną z najpiękniejszych na świecie. Dostanie się na nią wymaga krótkiej przejażdżki łodzią lub autem z miasteczka Las Galeras.

Plaża w Las Galeras: To malownicze, ustronne miejsce na Dominikanie.

Plaża Macao w pobliżu Punta Cana: Macao to dzika plaża, idealna dla miłośników natury.

Plaża Sosua niedaleko Puerto Plata: Sosua to plaża z pięknymi rafami koralowymi, idealna do snorkelingu i nurkowania

Niech Twoje wakacje na Dominikanie będą pełne słońca, relaksu i niezapomnianych widoków! 

Jeśli chodzi o inwestycje, oto kilka obszarów, które warto rozważyć:

  1. Nieruchomości: Dominikana jest popularnym celem inwestycji w nieruchomości. Wybrzeże Punta Cana i La Romana przyciąga inwestorów zainteresowanych zakupem apartamentów, willi lub działek.

  2. Turystyka: Turystyka jest kluczowym sektorem gospodarki Dominikany. Inwestowanie w hotele, restauracje, atrakcje turystyczne lub inne usługi związane z turystyką może być opłacalne.

  3. Energia odnawialna: Dominikana ma duży potencjał w zakresie energii odnawialnej, takiej jak energia słoneczna i wiatrowa. Inwestowanie w projekty związane z energią może przynieść korzyści środowiskowe i finansowe.

  4. Rolnictwo: Dominikana jest znana z produkcji kawy, kakao i bananów. Inwestowanie w rolnictwo może być interesującą opcją.

Pamiętaj, że przed inwestycją zawsze warto dokładnie zbadać rynek, zrozumieć lokalne przepisy i skonsultować się z ekspertami. 

Nasz program Wyjazdów Inwestycyjnych pomoże Ci zdobyć umiejętności inwestycyjne i poznać potencjał tego regionu.

Zapraszamy https://playastreet.pl

Zapraszam do kontaktu  607 694 782

 Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Akceptuję