Estepona, położone na wybrzeżu Costa del Sol w Hiszpanii

Opublikowano: 08-02-2024

Wróć do spisu artykułów


Estepona, położone na wybrzeżu Costa del Sol w południowej Hiszpanii, to urokliwe miasto, które zachwyca swoim klimatem, górami, kwiatami i zabytkami. Oto kilka atrakcji, które warto zobaczyć w tym miejscu:

Góry Sierra Bermeja: Te góry dominują nad krajobrazem w okolicy Estepony. To jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie pasmo górskie znajduje się zaledwie 10 km od morza. Warto wybrać się na wycieczkę, aby podziwiać piękne widoki z ich szczytu.

Orchidarium w Esteponie: To najciekawsza atrakcja turystyczna w mieście. Kolekcja orchidei jest największa w Hiszpanii i jedną z największych w Europie. To prawdziwa uczta dla zmysłów!

Selwo Aventura: Park dzikich zwierząt w Esteponie to nie tylko miejsce do oglądania zwierząt, ale także możliwość ich pogłaskania i nakarmienia. Idealne dla podróży z dziećmi!

Selwo Aventura:: Choć to jedynie fragment murów obronnych zamku, warto je zobaczyć. Przypominają one czasy średniowiecza i są częścią historii miasta.

Stare miasto pełne kwiatów: Estepona słynie z białych domów, ciasnych uliczek i mnóstwa kwiatów. Spacerując po jego uliczkach, poczujesz niepowtarzalny klimat tego miejsca.

Plaża La Rada (Playa de la Rada): Jeśli lubisz plażowanie, koniecznie odwiedź tę piękną plażę.

Zapraszam do odkrywania uroków Estepony! ????????????️Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Akceptuję