HOME SWAPPING

Opublikowano: 08-04-2021

Wróć do spisu artykułów


HOME SWAPPING

Wymiana domów jest alternatywnym sposobem zakwaterowania podczas podróży.  Polega na wzajemnym udostępnianiu sobie domów przez osoby pochodzące z innego miasta lub kraju. Kuszący pomysł zwłaszcza dla odważnych osób, którym nie będzie przeszkadzało, że ktoś obcy krząta się po ich mieszkaniu i śpi w ich łóżku.

Zaletą jest na pewno fakt, że mieszkasz w obcym mieście lub kraju zupełnie za darmo. Najpopularniejszą formą Home Sweepingu jest forma wspólnej wymiany, czyli takiej w której obie strony zamieszkują u siebie jednocześnie -  w tym samym czasie.

Zamiana domami to świetny sposób na tańsze wakacje.

        Home Sweepping to trend, który zapoczątkowany został w Stanach Zjednoczonych już w latach 50 XX wieku i z czasem przeniósł się do Europy, gdzie zaczyna się cieszyć ogromną popularnością.

Zainteresowani urlopowicze z różnych miast, a nawet państw udostępniają swoje domy na określony czas. Jest to również idealna okazja do zawiązania nowych znajomości.

Podczas planowania wakacji warto zarejestrować się na portalu – gdzie należy stworzyć swój profil i dać ogłoszenie własnego zakwaterowania ze zdjęciami nieruchomości, którą chce się udostępnić. Warto dodać niezbędne informacje w opisie dotyczące lokalizacji, sąsiedztwa, i pobliskich atrakcji turystycznych. Po utworzeniu swojej oferty można rozpocząć wyszukiwanie docelowego miejsca, w którym sami chcielibyśmy spędzić urlop.  Na odpowiednich portalach użytkownicy mogą kontaktować się z osobami, które zmieściły swoje ogłoszenia i otrzymywać oferty od zainteresowanych naszym ogłoszeniem.

Należy pamiętać, że wśród społeczności Home swappingu panują odgórne zasady Savoir – Vivre, ustanowione przez portal. Wymiany powinny odbywać się  w atmosferze wzajemnej sympatii .

        Niewątpliwie do zalet Home swappingu zaliczyć należy brak opłat za zakwaterowanie. Dodatkowo spodziewać się można komfortowych warunków, gdyż otrzymujemy dom z pełnym wyposażeniem.

 

Mieszkaj Podróżuj Zarabiaj i Żyj

PlayaStreet.pl


 

.

 Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Akceptuję