HOME – STAGING

Opublikowano: 08-04-2021

Wróć do spisu artykułów


HOME – STAGING

Czym jest home – staging? Jest to profesjonalne przygotowanie nieruchomości do szybkiej, efektywnej sprzedaży z satysfakcjonującym zyskiem. Działania polegają na przygotowaniu nieruchomości do sesji zdjęciowej i rzetelnej prezentacji potencjalnym klientom. Jest to niezwykle skuteczna i szybka metoda, która nie wymaga dużego wkładu finansowego, a podnosi realną sprzedaż

Home – staging pobudza wyobraźnię kupującego, nieruchomość staje się niezwykle atrakcyjna w oczach potencjalnego klienta. Home stagingu ma ponad 40 letnią tradycję na świecie. Badania marketingowe dowodzą, że klient kupuje oczami i co klient zobaczył już zostanie w jego pamięci.

Dlaczego HOME - STAGING ?

Warto zastanowić się nad usługą HOME – STAGING jeżeli zależy Tobie na szybkiej sprzedaży mieszkania lub domu. Chcesz aby wartość rynkowa nieruchomości była korzystniejsza od podobnych nieruchomości na rynku. Home staging sprawi, że Twoja oferta zacznie wzbudzać większe zainteresowanie klientów.

Home staging możesz sam wykonać, znając podstawowe zasady. Możesz również zatrudnić osobę, która zawodowo zajmuje się home stagingiem. Jeżeli nie brakuje Tobie zmysłu estetycznego znasz podstawowe zasady projektowania wnętrz, a także interesujesz się aktualnymi trendami – nie potrzebujesz zawodowca, sam doskonale przygotujesz swoją nieruchomość do sprzedaży. Korzystając z usług osoby profesjonalnie zajmującej się HOME- STAGING - iem wiąże się  z kosztami, jednak przy sprzedaży koszt około 1000  złoty jest kosztem symbolicznym. Rozpiętość cen tak naprawdę uzależniona jest od zakresu prac. Należy pamiętać i mieć na uwadze, że każda usterka w nieruchomości tworzy chęć negocjacji ceny przez kupującego. Warto zadbać by wszystko było dopięte na ostatni guzik i potencjalny nabywca nie miał się do czego doczepić.

Zasady Home - stagingu 

  1. Podstawą przed zrobieniem zdjęć i przed prezentacją jest dokładne  wysprzątanie mieszkania czy domu. Wyczyść dokładnie meble, sprzęt AGD. Wykorzystaj ozdobne pojemniki na przechowywanie pożywienia. Sprzedając mieszkanie z meblami, należy zrobić porządek we wszystkich szafkach.
  2. ŁAZIENKA !  Schowaj wszystkie środki czystości typu proszki do prania, płyny do mycia podłóg. Wyczyść prysznic, lustra, glazurę i fugi. Usuń kamień z armatury. Schowaj do szafek kosmetyki. Pozostaw jedynie ozdobne elementy świeczki, kolorystycznie dobrany do wnętrza ręcznik.
  3. SALON !  Porządnie  odkurz zapominane często miejsca, takie jak karnisze, lampy, kąty pomieszczeń, podłogi pod i za meblami.
  4. Odśwież ściany ! Jeżeli nie  były malowane kilka lat i widać na nich zabrudzenia lub jeżeli są pomalowane na ciemne kolory, rozważ możliwość ponownego ich pomalowania. Użyj jasnych kolorów takich jak biały, kremowy, beżowy itp. odcienie. Jasne kolory optycznie powiększają przestrzeń i wnoszą ciepło do pomieszczenia. 
  5. Rozświetl pomieszczenia poprzez odsłonięcie okien. Skup się na tym, aby wydobyć jak najwięcej światła,. Aby nadać pomieszczeniu świeżości i lekkości, zastosuj jasne i zwiewne zasłony. Usuń zbędne meble.]
  6. Usuń zbędne meble. Warto wtedy ograniczyć się do niezbędnych mebli.  Usunąć stare i zepsute. Zagracone starymi meblami mieszkanie odstrasza potencjalnych nabywców. Odpowiednia aranżacja wnętrza pozwoli kupującym wyobrazić siebie w Twoim mieszkaniu.
  7. Zadbaj o ładny zapach w mieszkaniu / domu. O ile na zdjęciach zapachów nie widać, o tyle podczas prezentacji zrób wszystko, aby w mieszkaniu nie ulatniały się nieprzyjemne zapachy.  Jeżeli masz zwierzęta, które czuć w mieszkaniu, przed prezentacją dokładnie przewietrz mieszkanie i użyj łagodnego zapachu. Zapal świeczkę zapachową, która też nada klimatu.  
  8. Zadbaj o otoczenie na zewnątrz. Jeżeli sprzedajesz dom, to równie ważne jest to, abyś zadbał o to, co jest na zewnątrz. Mianowicie skoś trawę, przytnij rośliny, jeżeli tego wymagają, usuń zeschłe kwiaty i liście. Na budynku umieść numer domu. Umyj drzwi i klamkę, napraw dzwonek. 
  9. Stwórz strefę relaksu na balkonieWykorzystaj swój balkon i wpłyń na wyobraźnię kupującego. Zainwestuj w dopasowane do wielkości balkonu meble, zawieś doniczki z kwiatami i ziołami, postaw świece lub lampiony.

Mieszkaj Podróżuj Zarabiaj i Żyj

PlayaStreet.pl

 



Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Akceptuję