Agent nieruchomości – dlaczego warto go zatrudnić

Opublikowano: 08-04-2021

Wróć do spisu artykułów


        Sprzedając nieruchomość warto wziąć pod uwagę zatrudnienie profesjonalisty, który zadba o Twoje interesy, zna rynek nieruchomości i oszczędzi Tobie czasu i niepotrzebnych błędów.

Na co zwrócić uwagę wybierając Agenta ?

        Ważne, aby osoba ta miała doświadczenie, bardzo ważna jest tutaj znajomość rynku, przepisów prawa i podstawowej wiedzy marketingowej. Ilość nieruchomości jaką ma w ofercie agent niekoniecznie będzie wyznacznikiem którym powinniśmy się kierować. Zwróć uwagę na jakość ofert danego agenta, jakość wykonanych zdjęć, opis nieruchomości. Im więcej ofert posiada dany agent tym gorzej gdyż mając 100 ofert nie jest w stanie dopilnować każdej w nich priorytetowo – najbardziej optymalnie jest gdy posiada ich około 15.

        Głównym zadaniem agenta jest dbanie o bezpieczeństwo transakcji. Zachowanie agenta musi być etyczne, musi mieć wiedzę na temat stanu prawnego nieruchomości.

        Profesjonalny agent nieruchomości buduje strategie promocji. Która przyczyni się do korzystnej finalizacji transakcji. Należy uzgodnić z agentem plan, w którym zawarta będzie informacja odnośnie zamierzeń i pomysłu jak sprzedać nieruchomość szybko i z maksymalnym zyskiem.

        Agent posiada również wiedzę na temat rynku i jest w stanie wyznaczyć realną cenę za daną nieruchomość – biorąc pod uwagę rejon, a także stan budynku.

        Agent odpowiedzialny za sprzedaż nieruchomości oceni czy jest ona odpowiednio przygotowana do sprzedaży. Niekiedy warto przy niskim wkładzie finansowym podnieść wartość nieruchomości.

        Bardzo ważną kwestią są dobrej jakości zdjęcia – nieruchomość oceniania jest na podstawie pierwszego wrażenia. Złe i niechlubnie wykonane zdjęcia spowodują, że zainteresowanie nieruchomością drastycznie spadnie.

        Warto znaleźć agenta, który w swojej ofercie ma możliwość przygotowania wirtualnego spaceru – niesamowicie pobudza on wyobraźnię kupujących i sprawia, że wyróżnia się w gąszczu ofert.

        Sprzedając dom warto skorzystać z możliwości wykonania zdjęć działki i okolicy domy za pomocą dronu.

        Sam opis nieruchomości nie wzbudzi takiego zainteresowania jak film, jest to alternatywny i bardzo przyciągający zabieg, który na 100% przyciągnie uwagę potencjalnych klientów. Niemniej dobry opis również zwiększy zainteresowanie. Opis powinien być konkretny, rzetelny przy tym zawierający najistotniejsze informacje.

        Dobrze przygotowana reklama i banery również przyciągną większą ilość potencjalnie zainteresowanych nabywców.

 

        Ogłaszanie nieruchomości w Internecie jest bardzo ważną formą promocji. Warto, aby agent na którego się zdecydujemy współpracował z jak największą ilością portali i wiedział jak pozycjonować ofertę by cieszyła się zainteresowaniem

Również media społecznościowe stały się skutecznym środkiem przekazu informacji.

        Warto również zainicjować wydarzenie, na które zaprosimy jak największą liczbę potencjalnych klientów i zaprezentowaniu nieruchomości. Podczas takiego wydarzenia klienci mogą dokładnie obejrzeć nieruchomość – porozmawiać z właścicielami. Ważne jest oczywiście, aby dom czy mieszkanie odpowiednio na takie wydarzenie przygotować poprzez generalny porządek, ale i warto włączyć przyjemną muzykę, a nawet zadbać o drobny poczęstunek.

        Sprzedaż nieruchomości wiąże się również z negocjacjami. Emocje, stres a także brak umiejętności negocjacyjnych może być przyczyną  totalnej klapy podczas finalizowania sprzedaży nieruchomości. Dobrze przygotowany agent pod względem psychologicznym potrafi połączyć interesy kupującego i sprzedającego.

        AGENT

Reasumując agent pozwoli nam na szybką, bezpieczną sprzedaż z zyskiem. Angażując profesjonalnego agenta masz pewność że sprzedaż nieruchomość w atrakcyjnej cenie i płacąc przy tym wynagrodzenie w ostateczności zarobić na nieruchomości więcej, aniżeli decydując się na sprzedaż na własną rękę.

Mieszkaj Podróżuj Zarabiaj i Żyj

PlayaStreet.pl

 Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Akceptuję