Torrevieja! Hiszpania! Głęboki wdech!

Opublikowano: 04-04-2021

Wróć do spisu artykułów


  Torrevieja to liczące ponad 90.000 mieszkańców miasto położone kilkadziesiąt kilometrów na południe od Alicante. Miasteczko, a pierowotnie niewielka wioska rybacka, posiada niezwykły mikroklimat, który zawdziecza swojemu położeniu pośród dwóch słonych lagun oraz ogromnym złożom soli, która do dziś jest głównym towarem eksportowym regionu.

Wszystkie drogi prowadzą do Torrevieja.

   Bardzo ważnym atutem regionu jest położenie. Miasto położone jest w bliskiej lokalizacji dwóch lotnisk: godzina drogi do lotniska Alicante oraz około poł godziny do lotniska w Murcji. Dobrze utworzona infrastruktura na Costa Blanca sprawia, że bezproblemowość sprawnego dostania się do miasta przyciąga każdego roku rzeszę turystów z całego świata. Wartym wspomnienia jest fakt, że Torrevieja jest jedną z głównych destynacji dla samych mieszkańców Hiszpanii, więc jeśli wciąż posiada się wątpliwości, który region Półwyspu Iberyjskiego jest jednym z najbardziej wartych odwiedzenia, to w tej kwestii z czystym sumieniem można zaufać gospodarzom.

Poznaj Słońce na nowo.

   Wysoka temperatura w Torrevieja utrzymuje się przez cały rok. Nawet w najzimniejszym miesiącu średnia Celsjusza wynosi kilkanaście stopni. Region charakteryzuje się ogromną ilością słonecznych dni w ciągu roku, których liczba potrafi sięgnąć nawet do 335 rocznie. Wysokie temperatury sprzyjają korzystaniu z atrakcji regionu oraz czerpania z jedynego w swoim rodzaju mikroklimatu. Głównymi atrakcjami Torrevieja są zjawiskowe laguny o dużym stopniu zasolenia, które wraz z niezwykłymi plażami tworzą nietuzinkowy sektor turystyczny z bardzo bogatymi walorami zarówno przyrodniczymi jak i antropogenicznymi. Atuty regionu sprzyjają pojawianiu sie coraz to nowych inwestorów widzących szanse zarobku na niezwykle rozpromienionych obszarach Torrevieja.

 

Mieszkaj Podróżuj Zarabiaj i Żyj

PlayaStreet.plTa strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Akceptuję