Hiszpania! La Manga, bo lepiej mieć więcej

Opublikowano: 04-04-2021

Wróć do spisu artykułów


La Manga, bo lepiej mieć więcej

 

   La Manga to wąska mierzeja położona pomiędzy dwoma morzami - Morzem Śródziemnym i Mar Menor. Półwysep, który jest jedną z głównych atrakcji Murcji znajduje się 30 kilometrów od miasta Cartagena i mierzy sobie około 22 kilometrów długości, przy szerokości sięgającej średnio 100 metrów. Niezwykłe położenie tego niecodziennego miejsca umożliwiło stworzenie destynacji nastawionej przede wszystkim na turystykę. Lokalizacja daje turystom możliwość korzystania z niemalże 44 kilometrów Hiszpańskich plaż, a w niektórych miejscach niewielka szerokość mierzeji pozwala na podziwianie uroków jednocześnie jednego i drugiego zjawiskowego zbiornika wodnego.

 

La Manga, czyli rękaw

  Kształt, położenie i warunki pogodowe przyprawiają La Mandze niezwykły klimat. Mimo swojego międzymorskiego usytuowania miasteczko nie jest zagrożone przez żadne żywioły i świetnie nadaje się zarówno do odwiedzin turystycznych, jak i zamieszkania. Miasto posiada bardzo specyficzną architekturę. Spowodowane jest to stosunkowo późnym poddaniem regionu zabiegom urbanizacyjnym, przez co budownictwo jest całkowicie inne, niż w pozostałych miejscach Hiszpanii. Panorama jest zdominowana przez strzeliste hotele, kurorty i apartamentowce, co oddaje La Mandze całkowicie turystyczny klimat. Oferta nieruchomości na tym obszarze jest naprawdę bogata dzięki czemu praktycznie każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie, bez względu na grubość portfela.

 

Rowerem przez La Mangę, czyli o sportowych możliwościach regionu

    La Manga jest stworzona dla miłośników sportu i aktywnego spędzania czasu. Naturalnie, wygodniccy turyści, którzy preferują wylegiwanie się na pięknych plażach jednego lub drugiego morza są jak najbardziej mile widziani, ale to dla tych aktywnych La Manga ma w zanadrzu moc atrakcji. System ścieżek rowerowych półwyspu umożliwia bezpieczne i sprawne poruszanie się niemalże w każdy zakątek regionu, przez co bardzo popularne w tym miejscu są wycieczki rowerowe. Jednakże La Manga to przede wszystkim stolica sportów wodnych. Każdy miłośnik spędzania aktywnego czasu w wodzie uzna to miejsce za raj na ziemi, gdyż oferta sportów wodnych, zarówno tych tradycyjnych, jak i sportów motorowych jest bardzo obszerna i nie pozostawia wiele do życzenia. Aktywne spędzanie czasu jest jak najbardziej wskazane również na lądzie, dzięki m.in. boiskom do piłki nożnej, skałkom wspinaczkowym, czy powszechnościa sportu kojarzonego przede wszystkim z elitami - golfem. Dla turystów dostępny jest również olbrzymi kurort La Manga Club, w którym odwiedzający mogą korzystać z wszelkich udogodnień tego miejsca, począwszy od aktywności sportowych, przez zabiegi SPA i masaże, na obszernych usługach relaksacyjnych kończąc.

Mieszkaj Podróżuj Zarabiaj i Żyj

PlayaStreet.plTa strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Akceptuję