Czas pandemii - Aktualne zasady i ograniczenia

Opublikowano: 26-03-2021

Wróć do spisu artykułów


              Sytuacja w Polsce staje się coraz bardziej poważna i niepewna ! Rząd wprowadza nowe obostrzenia już od soboty 27 marca  do 9 kwietnia obowiązywały będą nowe restrykcje z możliwością przedłużenia jeśli zajdzie taka konieczność. Dowiedz się jakie zmiany nas czekają przez najbliższe 2 tygodnie i  która branża najbardziej ucierpi ? 

          Czy to powtórka z "rozrywki" - pyta wiele osób? W zeszłym roku o tym samy czasie nie mogliśmy opuszczać domów bez wyraźnej przyczyny to jest zrobienie podstawowych zakupów i dojazd do pracy.  Koronawirus w Polsce szaleje. Od marca 2020 r. Polacy ponownie żyją w kolejnych lockdownach i niepewności.  Jak powiedział premier Morawiecki - Polska dziś znajduje się w najgorszym momencie pandemii - powiedział premier. Rząd ogłasza nowe obostrzenia, które mają obowiązywać do 9 kwietnia.

Decyzją Rządu od soboty 27 marca :

Zamknięte zostaną salony urody, kosmetyczne i fryzjerskie.

Wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane zostaną zamknięte.

W placówkach handlowych o powierzchni pow. 100m2 będzie mogła być jedna osoba na 20m2.

W kościołach na jedną osobę ma przypadać 20m2.

Zamknięte zostaną żłobki i przedszkola.

Rząd rekomenduje pracę zdalną.

Rząd na dzień dzisiejszy nie decyduje się na wprowadzenie zakazu przemieszczania się, gdyż jak powiedział premier Morawiecki nie jest on konieczny, natomiast istnieje możliwość wyegzekwowania go poprzez wprowadzenie jednego ze stanów nadzwyczajnych.

Nie wykluczone, że głowy Państwa zdecydują  się również wprowadzenia zakazu podróży międzypaństwowych.

          Mówiąc o nowych obostrzeniach, premier Morawiecki zaznaczył, że wszystkie cyzje, które podjął rząd, są konieczne.  Zwrócił się także do obywateli, prosząc, by okres Świąt Wielkiej Nocy spędzić wyłącznie w gronie najbliższej rodziny.

          Sytuacja w kraju jest poważna. Liczba zgonów związanych z koronawirusem przebiła w środę granicę 50 tys. od początku trwania pandemii.

          Premier zapewnił, że jeśli sytuacja szybko się nie poprawi, to nie wyklucza niczego, łącznie z wprowadzeniem stanu klęski żywiołowej czy wyjątkowego. Należy przygotować się na wszystkie możliwe scenariusze, również te najczarniejsze.

Mieszkaj Podróżuj Zarabiaj i Żyj

PlayaStreet.pl

 Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Akceptuję